Endorfina - klub fitness - Dębica

Jednak nie o biochemii będzie tu mowa, a o instalacji audio w dębickim klubie fitness o nazwie?

Tak, tak, właśnie Endorfina.

Mieszczący się w Dębicy klub wyposażony został w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń.
Jednak aby przyjemność czerpały nie tylko ciała ćwiczących, ale też ich dusze, a także w celu zapewnienia należytych warunków do ćwiczeń i ułatwienia pracy trenerom, kierownictwo postanowiło wykonać niezawodną, a jednocześnie łatwą w obsłudze instalację audio odpowiednio wysokiej klasy.

Dlatego zdecydowano się na sprzęt spod szyldu Harmana, który dostarczyła firma ESS Audio.

Przygotowanie projektu zlecono zaś Maćkowi Barańskiemu, który odpowiedzialny był także za koordynację prac instalacyjnych.

Realizacja całego zadania, od przygotowania projektu po odbiór świeżutkiej, w pełni działającej instalacji, zajęła ok. 2 miesięcy.

 

Pod względem elektroakustycznym Endorfina to obiekt 7-strefowy. Każda sala to odrębna strefa, wyposażona w nagłośnienie adekwatne do jej przeznaczenia.

I tak w sali In door cycling, czyli dla amatorów "pedałowania w miejscu", w której zwykle panuje spory hałas, wynikający z pracy "rowerkowych" mechanizmów, zainstalowano zestawy głośnikowe JBL PRX712. Sala treningu funkcjonalnego, w której nie jest aż tak głośno, jak w opisanej wyżej, niemniej jednak wymaga ona głośniejszego odtwarzania muzyki tła, wyposażona została w głośniki sufitowe JBL Control 16T.

 

Z kolei pakerzy na siłowni mogą raczyć się dźwiękiem z głośników 8124 (odtwarza się tu dźwięk głównie z dekodera TV), które zainstalowano także w korytarzach, saunach i szatniach (model 8124 charakteryzuje się szerszym kątem propagacji niż 8128, co pozwala na nagłośnienie muzyką tła tego samego obszaru, ale przy użyciu mniejszej liczby głośników).

Ostatnia strefa - sala ćwiczeń ogólnych - jest natomiast dzielona na 2 części, a każdą z nich nagłaśnia zestaw 2x JBL PRX415M.

 

Każda ze stref wyposażona została również we własny system bezprzewodowy AKG WMS470 z mikrofonem nagłownym, odtwarzacz CD Tascam CD-200SB oraz sterownik ścienny - w przypadku siłowni i sali treningu funkcjonalnego jest to BSS BLU-3 (wybór źródła + głośność), zaś sterowanie strefami szatni i korytarza oraz nadrzędne realizowane jest poprzez programowalny kontroler BSS-BLU8v2.

Na wyposażeniu sali ćwiczeń ogólnych znajduje się kolejny BSS BLU-8v2, dzięki któremu możliwe jest łączenie obu jej części i wybieranie predefiniowanych presetów (np. mikrofon + CD, automatyczne wyciszanie CD, mikrofon + CD z brakiem wyciszania, itp.).

Głównym elementem leżącym u podstaw funkcjonalności całego systemu jest matryca BSS BLU-102. Obsługuje ona także DSP wyjściowe, co pozwala na dokonywanie pomiarów oraz konfigurowanie nagłośnienia w każdej z sal. Jako wzmacniacze w systemie pracują: dwa Crown XLS2500 (dla głośników PRX415) i tyleż samo JBL CSA280Z (dla stref nagłośnienia 70V). W systemie pracuje jeszcze kilka innych "drobiazgów", jednak nie o to chodzi, by tu wszystko wypunktowywać.

Najważniejsze jest to, że z punktu widzenia użytkownika końcowego całość jest niezwykle prosta w obsłudze i zapewnia szeroką funkcjonalność.

 

Krótko mówiąc, po raz kolejny dostarczyliśmy klientowi system skrojony dokładnie na miarę jego potrzeb i spełniający wszystkie wymagania.

  • 01_Fitnes_Debica
  • 02_Fitnes_Debica
  • 03_Fitnes_Debica
  • 04_Fitnes_Debica
  • 05_Fitnes_Debica
  • 06_Fitnes_Debica
  • 07_Fitnes_Debica
  • 08_Fitnes_Debica
  • 09_Fitnes_Debica
  • 10_Fitnes_Debica

Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS Audio

ul. Graniczna 17 | 05-092 Łomianki
tel.: 22 2041 200 | fax: 22 751 31 49
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
e-mail: biuro@essaudio.pl

 

 

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

ESS Audio © 2023